miercuri, 31 decembrie 2025

Un barbat beat a intrat intr-un magazin si i-a spart geamurile

La data de 07.01.2014, în jurul orei 03.30, poliţiştii au fost sesizaţi despre faptul că, o persoană de sex masculin, a forţat uşa unei unități comerciale din Bacău şi a pătruns în interior.

Poliţiştii ajunşi la faţa locului au stabilit din cercetări că bărbatul, în vârstă de 30 de ani, din municipiu, aflându-se sub influenţa alcoolului, a spart geamul uşii de acces şi a pătruns în interiorul magazinului, unde până la sosirea poliţiştilor, a distrus trei geamuri.

Din cauza stării avansate de ebrietate și agitație în care se afla, bărbatul a fost internat la Spitalul Judeţean Bacău.



În cauză poliţiştii au întocmit dosar penal şi efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de tentativă la furt şi distrugere.



spot_img