Pasajul Revoluției și artera aferentă vor deveni pietonale. Contractul pentru elaborarea documentației de avizare a lucrărilor de intervenție la acest pasaj a fost atribuit societății Nordic Vision Iași și are termen de predare 3 luni.
Contractul are o valoare de 89 de mii de lei, fără TVA. Amenajarea, conform proiectului, va include și ideile pe care băcăuanii le-au votat odată cu lansarea apelului de anul trecut.
„Doresc să avem o stradă prietenoasă cu cetățenii, un spațiu de expunere, un loc de întâlnire, o oaza de verdeață și relaxare in inima orașului. Imediat ce vom primi documentația finală, vom aloca sumele necesare amenajării propriu-zise”, a declarat primarul Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu.















