28 martie 2024
SportS-au trezit la 0-2/FC Willy - Flacara Brusturi 4-2

S-au trezit la 0-2/FC Willy – Flacara Brusturi 4-2

Inceput neasteptat de meci. In chiar minutul 8 al partidei de pe stadionul &#8222Soimii – Willy”, oaspetii au deschis scorul prin Mircea Ilie. Un gol care i-a luat prin surprindere pe gazde, care au jucat in acest meci fara Pavel si Pavaluta, doua piese grele. Opt minute mai tarziu, gluma avea sa se ingroase. Enache a urcat scorul la 2-0 spre suprinderea tuturor celor prezenti la joc. De pe margine, Pavel si-a biciuit elevii care au schimbat tactica. Rezultatul s-a vazut imediat. In doar doua minute, &#8222pinguinii” au punctat de doua ori. Mai intai a facut-o Matei in minutul 32 si mai apoi Capusa, doua minute mai tarziu. Din minutul 40, gazdele au jucat cu un om in plus pe teren, Enache fiind eliminat pentru doua cartonase galbene. Presiunea gazdelor a crescut cu fiecare minut. Elevii lui Florin Pavel au ratat in nestire. Golul trei a venit in minutul 74, autor Wu Wei. Au mai fost ocazii, dar irosite de &#8222pinguini”. In prelungiri, juniorul Lupu si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Willy a invins cu 4-2 o echipa retrogradata, dar care a venit la Bacau cu multi jucatori de la Ceahlaul.

FC Willy: Kui – Voicu, Ursu, Marasteanu, Pintilie – Apostu, Matei, Istoc, Lipovanu – Capusa, Wu Wei. Au mai jucat: Lupu, Doroftei, Burghelea.

Arbitri: Tudor Safca, Catalin Iaschiu, Catalin Tincu, toti din Tulcea. Scris de Cristi SAVA