duminică, 21 decembrie 2025

Gimnastică / Moș Crăciun, alături de gimnastele SCM și CSM Bacău

Au fost cuminți? Au fost, sigur că au fost. Și nu doar cuminți, ci și muncitoare, ascultătoare și harnice. Și pentru că au fost așa tot anul, nu doar o zi-două, iată că la final de 2023, micuțele și talentatele gimnaste de la SCM și CSM Bacău au primit vizita lui Moș Crăciun.

Sâmbăta trecută, în Sala de Gimnastică „Monica Roșu”, gimnastele pregătite de Mihaela Bucur, Alexandra Roșu, Mirela Păun și Răzvan Dumitru l-au întâmpinat, alături de antrenori, părinți și foste gimnaste, pe cel care, cu sacul plin, a venit hăăăt de departe, tocmai din Laponia.

Iar după un drum atât de lung, până să împartă cadourile, Moșul a avut nevoie de o pauză. Și s-a relaxat, urmărind exercițiile executate cu măestrie de cele care speră ca într-o bună zi, să ducă mai departe gloria gimnasticii băcăuane și românești, așa cum, în trecut, au făcut-o Nadia, Dorina, Gabriela ori Monica.



spot_img