25 aprilie 2024
SportEmotii mari pe final

Emotii mari pe final

FC Willy – FCM II Bacau 2-1

&#8222Pinguinii” pot sta linistiti de-acum incolo. Ei vor evolua si in sezonul viitor in Divizia C desi, matematic, nu sunt salvati in proportie de suta la suta de la retrogradare. Partida de vineri a fost una nebuna. Toate cele trei goluri s-au inscris in primul sfert de ora. In chiar secunda 30 a meciului, Apostu a deschis scorul pentru gazde. Zece minute mai tarziu, Cojocaru, din lovitura libera, a restabilit egalitatea. Lipovanu (15) i-a readus pe &#8222pinguini” in avantaj. Soarta partidei ar fi putut fi petcetluita in minutul 55. Din pacate, Voicu a ratat un penalty pentru gazde. Pana la final, elevii lui Florin Pavel au stat cu emotii. In minutul 84, dupa o lovitura libera executata de acelasi Cojocaru, mingea a lovita bara, piciorul lui Kui si din nou bara, iesind in cele din urma afara. In acel moment, patronul &#8222pinguinilor”, Vasile Paun a exclamat: &#8222Am scapat. Norocul a fost de partea noastra”. Si s-a terminat 2-1.

FC Willy: Kui – Voicu, Pintilie, Marasteanu – Pavaluta, Pavel – Lipovanu, Apostu, Matei – Wu Wei, Lupu. Au mai jucat: Cristea, Spirea si Hurdubei.

FCM II Bacau: Luca – Taban, Morosanu, Isac, Doroftei – Vrinceanu, Dornescu, Cojocaru, Botezatu – Pitaru, Doltea. Au mai jucat: Liutec, Berza si Stoica.

Arbitri: Luciliu Zaharia (Braila), Mihai Danciu (Focsani), Luci Stanila (Dumitresti).