Aerostar leagă victoriile

„Aviatorii” au urcat de locul 17 pe locul 14 în clasamentul ligii secunde grație victoriei obținute în etapa a XV-a, în deplasare la ACS Poli Timișoara.

La finalul jocului băcăuanii s-au impus cu 2-1 chiar dacă la pauză tabela de marcaj afișa un rezultat favorabil gazdelor. Interesant este faptul că cele trei goluri au fost marcate din penalty, gazdele punctând în minutul 7 prin Octavian Drăghici, băcăuanii revenind în minutul 60 prin reușita lui Catălin Vraciu, cel care avea să stabilească scorul final în minutul 80.

Partida dintre bănățeni și „aviatori” a fost una cu „cântec”, arbitrul întâlnirii, Paul Unimătan din Zalău a fluierat finalul partidei, revenind asupra deciziei sale și reluând jocul. În aceste condiții unii jucatori au trebuit să revină pe teren de la vestiare. Aceasta este cea de-a doua victorie sub comanda lui Florin Bratu, Aerostar acumulând 15 puncte, urmând ca etapa următoare să primească vizita celor de la UTA.

În jocul de la Timișoara, Florin Bratu a folosit următoarea formulă de joc: Potcoavă – Ardei, Alin Mutu, Al. Ichim, Chirilescu – Căinari, Rz. Adăscăliţei (A. Gavrilă 90+4′) – I. Chirilă, Hurdubei (Fl. Istrate 74′), Vraciu (cpt.) – Buhăcianu (A. Pavel 87′).

Abonați-vă la canalul Telegram Deșteptarea pentru a primi știri necenzurate de "standardele comunității"