21 iunie 2024
SportGata cu play-off-ul! Urmează „barajul” Ceahlăul II Piatra-Neamț – Sportul Onești

Fotbal/ Liga a IV-a

Gata cu play-off-ul! Urmează „barajul” Ceahlăul II Piatra-Neamț – Sportul Onești

Cădere de cortină peste play-off-ul Ligii a IV-a la fotbal. Sâmbătă, în ultima etapă a campionatului județean din Bacău, câștigătoarea titlului, Sportul Onești a obținut o nouă victorie, trecând cu 2-0 acasă de a patra clasată, UZU Dărmănești și încheiind sezonul cu 56 puncte.

În celălalt joc al rundei de final, ocupanta locului secund, cu 47 puncte, ACS Gauss Bacău s-a impus cu 2-0 pe terenul formației de pe poziția a treia, CSM Moinești. Pentru campioana Bacăului, Sportul Onești urmează barajul de promovare în eșalonul trei contra câștigătoarei titlului din județul Neamț, ACSM Ceahlăul II Piatra Neamț.



Prima manșă a „barajului” este programată la finalul acestei săptămâni, duminică, 16 iunie, de la ora 18.00, la Piatra Neamț, returul urmând să se desfășoare la Onești, pe 23 iunie, ora 17.30. Câștigătoarea dublei confruntări dintre ACSM Ceahlăul II și Sportul Onești va promova în liga a III-a

Manșa tur a barajului de promovare în Liga a III-a (16 iunie, ora 18.00).

Regiunea 1

Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani)- ACS USV Iași (Iași)

Șoimii Gura Humorului (Suceava)- Sporting Club Comstar Vaslui (Vaslui)

ACSM Ceahlăul II Piatra Neamț- Sportuol Onești (Bacău)

Regiunea 2

CS Diosig Bihardioszeg (Bihor)- CS Academica Recea (Maramureș)

CS Silvicultorul Maieru (Bistrița-Năsăud)-  Oașul Negrești Oaș (Satu Mare)

Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj)- CS Barcău Nușfalău (Sălaj)

Regiunea 3

ACSM Codlea (Brașov)- CIL Blaj (Alba)

ACS Păltiniș Rășinari (Sibiu) CS Gheorghieni (Harghita)

CS Iernut (Mureș)- CSAS Prima Brăduț (Covasna)

Regiunea 4

Viitorul Severin (Mehedinți)- Vulturii Fărcășești (Gorj)

Magica Balta Caransebeș (Caraș Severin)- CS Timișul Șag (Timiș)

Viitorul Arad (Arad)- Minerul Lupeni (Hunedoara)

Regiunea 5

Iris Titulescu (Olt)- Sparta Râmnicu-Vâlcea (Vâlcea)

ACS Speed Academy Pitești (Argeș)- CSL Nanov (Teleorman)

ACS Urban Titu (Dâmbovița)- Metropolitan Ișalnița (Dolj)

Regiunea 6

CSL Ștefănești (Ilfov)- ACS FC Dinamo București (București)

Venus Independența (Călărași)- CSM Fetești (Ialomița)

FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu)- CSO Băicoi (Prahova)

Regiunea 7

CSM Adjud (Vrancea)- Voința Lanurile (Buzău)

Viitorul Cireșu (Brăila)- Pescărușul Sarichioi (Tulcea)

Voința Cudalbi (Galați)- CS Medgidia (Constanța).

 



spot_img
- Advertisement -

Ultimele știri

spot_img