26 aprilie 2024
SportFotbal, Divizia C / Derby cu orgolii

Fotbal, Divizia C / Derby cu orgolii

@ Pambac – Aerostar (16.00, &#8222Lucretiu Avram”)

In tur s-au impus cei de la Aerostar cu 1-0. Azi e revansa. O revansa pe care fotbalistii antrenati de Iulian Trofin o asteapta cu nerabdare. &#8222In tur a fost ce-a fost. Am jucat mai bine de o repriza cu un om in minus si am primit gol din penalty. Trebuie sa ne luam revansa in partida de maine (nr. azi). Sunt sigur ca va fi un derby care sa faca cinste orasului. Din pacate, fotbalul va avea cel mai mult de suferit din pricina terenului. Abia se uscase si acum vad ca ploua”, a precizat Iulian Trofin, antrenorul Pambacului. La gazde vor lipsi trei titulari: Coman si Hurdubei – accidentati si Ferica, care este arbitru de rezerva la Poli Iasi. &#8222N-avem ce face, va trebui sa gasim inlocuitori pentru acestia”, a mai adaugat tehnicianul Pambacului. De partea cealalta, Aerostar a pierdut in aceasta iarna nu mai putin de patru jucatori. Pantelimon a plecat la Poli Timisoara, Petrea la Cetate Suceava iar Gavrila si Dediu s-au lasat. Au fost adusi in schimb cativa pusti care vor trebui sa mai creasca pentru a ajunge la valoarea celor care au parasit echipa in pauza de iarna. &#8222Stiu ca o sa fie un joc al orgoliilor. Noi asteptam un rezultat pozitiv, ca si adversarii de altfel. Petrea si Pantelimon sunt doua pierderi importante, insa, va trebui sa ne descurcam si fara ei”, a declarat Costel Cimpeanu. Partida de pe &#8222Lucretiu Avram” va incepe la ora 16.00 si va fi condusa de o brigada de arbitri alcatuita din Laurentiu Ionascu (Merei), Florin Danciu (Focsani) si Luci Stanila (Dumitresti). Observator va fi Iosif Olah (Sf. Gheorghe).Scris de Cristi SAVA