Forfotă, emoții, bucurie, nerăbdare. Toate aceste stări au fost prezente împreună la Casa de Cultură „Elisabeta Bostan” din Buhuși, luni după-amiază, acolo unde a...
Ministerul Sănătății derulează, încă de anul trecut, un program național de înnoire a parcului auto pentru Serviciile Județene de Ambulanță. Astfel, în județului Bacău,...