ActualitatePieton beat accidentat de un sofer „aghezmuit”

Pieton beat accidentat de un sofer „aghezmuit”

Curat ghinion pentru un barbat de 61 de ani, din Comanesti. Aflat în stare de ebrietate omul conducea masina pe DN-12A, în comuna Asau, si, cel mai probabil, se ruga sa nu-i apara în cale vreun echipaj de la Rutiera. Si nu i-a aparut, doar ca i-a aparut în fata un pieton beat care a vrut sa treaca strada fara sa se asigure. Nu a mai apucat sa-l evite, asa cum nici prezenta unor politisti la fata locului nu a putut fi evitata. Victima a fost transportata la spital pentru îngrijri medicale, la fel si soferul care, dupa testarea cu etilotestul s-a stabilit ca avea 0,77 mg/l alcool pur în aerul expirat. Oamenii legii vor trebui acum sa stabileasca cine este mai vinovat. Soferul sau pietonul. Rezultatele alcoolemiei din sânge cu siguranta vor influenta verdictul.



spot_img
spot_img