14 mai 2024
SportVolei feminin/ Cupa României: Știința s-a oprit în semifinale

Volei feminin/ Cupa României: Știința s-a oprit în semifinale

În actuala ediție a Cupei României, derulată weekend-ul trecut, sub formă de turneu eliminatoriu, la Cluj, voleibalistele Științei Bacău au adunat o victorie și o înfrângere. Succesul a fost obținut vineri, în sferturile de finală, contra Rapidului, cu 3-0 (23, 24, 14), în timp ce înfrângerea a venit sâmbătă, în semifinala cu Dinamo, pierdută, după doar o oră de joc, cu 0-3 (-9, -8, -12).

„Este greu să te bați cu șanse egale când ai în față echipe mult mai bune”, a comentat antrenorul Științei, Florin Grapă.

Pentru echipa băcăuană urmează două săptămâni de pauză competițională, urmând ca în perioada 6-8 martie să găzduiască turneul de campionat al Diviziei A1 la care vor mai participa CSM Târgoviște și Rapid București.