19 mai 2024
SportVictorii în weekend pentru Sportul Onești

Victorii în weekend pentru Sportul Onești

Într-un weekend plin de reușite pentru echipa Sportul Onești, victoriile s-au succedat atât la nivelul seniorilor, cât și al echipei U17. Într-un meci disputat la seniori împotriva echipei Bradul M. Cașin, Sportul Onești a obținut o victorie categorică, cu un scor final de 7-0. După o primă repriză echilibrată, încheiată cu avantajul echipei gazdă, Sportul Onești și-a consolidat jocul în a doua repriză, reușind să marcheze de șase ori și să-și asigure o victorie zdrobitoare. Marcatorii au fost Uja C. și Tănase D., fiecare cu câte două goluri, alături de Boaca R., Dima L., și Zota B., fiecare cu câte un gol în cont.

Un aspect remarcabil al acestui meci este faptul că echipa Sportul Onești a mizat pe tineret, promovând juniorii din propria pepinieră. Zece dintre jucătorii care au evoluat în acest meci au fost sub 20 de ani, inclusiv Cindau S. (14 ani), Gaman M. (14 ani), și Tănase D. (17 ani), reflectând angajamentul clubului față de dezvoltarea și promovarea talentelor tinere.

De asemenea, la nivelul echipei U17, Sportul Onești a obținut o altă victorie în fața echipei Dinamo Bacău, cu un scor de 2-1. Golurile au fost marcate de Gaman M. și Istudor Y., asigurând astfel o altă performanță deosebită pentru clubul local.

Victoriile obținute în acest weekend demonstrează determinarea și calitatea echipei Sportul Onești, atât la nivelul seniorilor, cât și al juniorilor, consolidându-și astfel poziția în competițiile locale și regionale.