5 mai 2024
SportTir cu Arcul / Bacauanii, la fix

Tir cu Arcul / Bacauanii, la fix

Trofeul Municipiului Bucuresti

Arcasii bacauani isi continua seria rezultatelor bune. La ultima etapa a Campionatului National de Tir cu Arcul Outdoor desfasurata in Capitala si dotata cu Trofeul Municipiului Bucuresti, sportivii de la CSM 2010 Bacau si-au adjudecat intreg podiumul la juniori 3. De data aceasta, duelul dintre dubla campioana nationala Maria Vlad si colega sa de club Adina Mihalache s-a soldat cu victoria celei din urma. In urma Adinei Mihalache si a Mariei Vlad s-a clasat Ilinca Litcanu, care, dupa “black-out”-ul din etapa bacauana desfasurata la finele lui august, pe “Letea”, a reintrat in circuitul luminos al medaliilor. De notat faptul ca pe locul 4 la juniori 3 s-a pozitionat o alta bacauanca, Eliza Chitic, de la CS Saga Bacau. Legitimat si el la CS Saga, Teodor Vlad a obtinut locul secund in proba rezervata copiilor, in timp ce la seniori, Marius Vlad (Arena) s-a clasat al patrulea in calificari si al cincilea in semifinale. In clasamentul pe cluburi, CSM 2010 Bacau a ocupat locul secund si a fost premiat cu Trofeul Municipiului Bucuresti/ Besta. “Rezultatele obtinute sunt multumitoare si atesta faptul ca sportivii nostri sunt intr-un continuu progres”, a declarat antrenoarea arcasilor bacauani, Geanina Ivu-Vlad.