17 mai 2024
SportSucces remarcabil pentru CSM MOINEȘTI la turneul național de tenis de masă...

Succes remarcabil pentru CSM MOINEȘTI la turneul național de tenis de masă din Vatra Dornei

În perioada 23-24 septembrie, pasiunea pentru tenisul de masă a înflorit la Vatra Dornei, unde a avut loc un competitiv turneu de juniori și seniori, atrăgând sportivi talentați din toată țara. De-a lungul acestui eveniment plin de adrenalina și competiție, sportivii de la CSM MOINEȘTI – secția de tenis de masă au strălucit, aducând acasă numeroase locuri pe podium.

La categoria Seniori, CSM MOINEȘTI a demonstrat o performanță deosebită, ocupând poziții de frunte în clasamentul general:

• Locul I a fost cucerit de Sardeni Teodora, care a demonstrat o abilitate excepțională în jocul său.
  • Locul II a fost obținut cu măiestrie de Drăguț Tudor, marcându-și prezența în topul sportivilor de elită.
  • Locul III a fost ocupat de Cimbru Andrei și Sandu Vasilica, iar Murariu Miruna a obținut locul V la categoria Elite.

În competiția dedicată juniorilor, CSM MOINEȘTI a continuat să strălucească:

• La categoria Juniori 8-10 ani, Sardeni Teodora s-a clasat pe locul II, iar Gabor Luca pe locul III, demonstrând talentul din ce în ce mai promițător al echipei.
  • La categoria Juniori 11-12 ani, Drăguț Tudor s-a plasat pe locul II, iar Murariu Miruna pe locul III, consolidând poziția clubului în rândul tinerelor speranțe.
  • În categoria Juniori 13-15 ani, Cășuneanu Briana a strălucit, ocupând locul I, în timp ce Sandu Vasilica și Sandu Ionuț au obținut locul III, aducând aplauze și onoruri clubului lor.

De asemenea, CSM MOINEȘTI le urează succes în carieră noilor veniți: Arseni Mihai, Prisecariu Darius, Spătariu Ilaria, Ghinea Dragoș și Brumă Miruna, care promit să aducă în continuare glorie clubului.

Această reușită impresionantă nu ar fi fost posibilă fără dedicarea și experiența doamnei profesor antrenor Mihaela Ciubotariu, care a contribuit la formarea și pregătirea de excepție a tinerilor sportivi de la CSM MOINEȘTI.

Felicitări copiilor și antrenorului pentru performanța lor extraordinară la Turneul Național de Tenis de Masă din Vatra Dornei! Clubul este mândru de voi, iar acest succes este doar începutul unei căi strălucitoare în lumea tenisului de masă.