29 martie 2024
SportPas greșit acasă

CSM Bacău- CSM 2007 Focșani 23-27 (9-10)

Pas greșit acasă

Primul meci pe teren propriu din actuala ediție a Ligii Zimbrilor a adus cea de-a doua înfrângere pentru CSM Bacău în campionat. Sâmbătă, handbalistii băcăuani au fost învinși cu 27-23 (10-9) de CSM 2007 Focșani, care, cu maximum de puncte după trei etape, își consolidează fotoliul de lideră.

Prima repriză a fost una echilibrată, oaspeții antrenați de băcăuanul Sandu Iacob intrând la pauză cu un avantaj minim: 10-9. Imediat după reluare, Focșaniul s-a desprins pentru prima dată la trei goluri (13-10 în min. 37), gazdele pregătite de Eden Hairi au egalat la 14 (min. 42) si apoi la 15 (min. 45). Ultimul sfert de ora a aparținut însă liderei, care s-a impus în final la o diferență de patru goluri.

CSM Bacău: Tamaș, Crăciunescu- Serhel (6 goluri), Tărâță (5), Gal (4), M. Cotinghiu (3), Maksimov (3), Juverdianu (1), Anton (1), Tudorancea, Bologa, Păunescu, G. Cotinghiu, Păunică, Uruianu.

CSM Focșani: Marocico, Tevzadze- Moisă (9), Sladic (9), Miroiu (4), Hrimiuc (2), Mocanu (1), Țuțu (1), Pătru (1), Ragea, rață, Popovici, Eros.