Judo/ Memorialul „Aurel Cîmpeanu”: Confirmări și speranțe

Dublă medaliată cu aur la CN Ne-waza și Cupa „Temerarul” de la Sibiu, judoka CSM- SCM Bacău, Giulia Mihai a confirmat și la cea de-a 19-a ediție a Memorialului „Aurel Cîmpeanu” de weekendul trecut, de la Focșani.

Cu patru victorii la activ, Giulia s-a impus la turneul internațional de la Focșani, care, pe lângă cei peste 300 de competitori din România, Bulgaria, Turcia, Italia, Republica Moldova, Ucraina și Cuba, s-a bucurat și de prezența, în calitate de invitată specială, a fostei campioane olimpice de judo, Idalys Ortiz.

Dacă Giulia Mihai a cucerit aurul, colega sa de echipă, Ana-Lucia Patea și-a adjudecat medalia de bronz. O altă elevă a antrenorului Dorin Cruceanu, Ștefania Tătaru a obținut locul 5.

„Un turneu foarte bun, foarte bine organizat, care ne dă speranțe în vederea finalei Naționalelor Ne-waza U15 și U13 de la Turneu Severin”, a declarat antrenorul Dorin Cruceanu.

Abonați-vă la canalul Telegram Deșteptarea pentru a primi știri necenzurate de "standardele comunității"