29 martie 2024
SportÎncă două titluri de vicecampioni naționali pentru Adamas Bacău

Dans Sportiv/ Campionatul Național de Clase

Încă două titluri de vicecampioni naționali pentru Adamas Bacău

După reușita din prima zi de la Campionatul Național de Clase al României la Dans Sportiv desfășurat weekendul trecut la Brașov prin care perechea Matei Teodoru-Ramona Strîmbei de la Adamas Bacău au devenit vicecampionii categoriei 14-15 ani Clasă C Standard, în ultima zi de concurs sportivii băcăuani au obținut noi rezultate notabile.

Cele mai prestigiase sunt obținerea titlurilor de vicecampioni naționali de Clasă E Standard și Latino Seniori (peste 35 de ani), reușita aparținând perechii Marius Nucă-Laura Popa.

Un alt rezultat notabil este cel al perechii Sabin Buzdugan-Rebeca Tomiță care s-au calificat în finala categoriei 6-9 ani Clasă E unde s-au clasat pe locul V.

Mezina reușitelor la competiția de la Brașov a fost Bianca Condopol care a câștigat confruntarea „fetelor solo bronz” la categoria de vârstă 8-9 ani.