25 aprilie 2024
SportHandbal masculin/ Divizia A: Doua din doua

Handbal masculin/ Divizia A: Doua din doua

Divizionara A de handbal masculin CSSM Bacau isi continua seria victoriilor in debutul meciurilor de pregatire din inter-sezon.

Dupa ce miercuri a invins, in deplasare, pe Poli Iasi, cu 43-27, vineri, formatia bacauana s-a impus, la Galati, contra unei alte colege de serie din esalonul secund: CSU, din localitate.

Ca si la Iasi, meciul de la Galati s-a derulat pe durata a trei reprize, ultima fiind de numai 20 de minute. De aceasta data, insa, CSSM a avut câstig de cauza la o diferenta mai mare: 56-42 (18.1-7, 41-32). CSSM: Bobeica (1 gol), Freiwald- Cotinghiu (13), Leordean (7), Juverdianu (7), Atanasoaei (6), Oancea (5), Gal (4), A. Dragan (4), Suciu (3), Dumitriu (3), Totir (3).

Urmatorul amical al elevilor lui Gabi Armanu a fost stabilit pentru vineri, 19 august, in deplasare la o alta viitoare adversara din campionat, CSM Fpcsani.

Pâna atunci, se poarta discutii pentru un test acasa cu Poli Iasi sau CSU Galati in prima parte a saptamânii.