28 aprilie 2024
SportGimnastica/ Cupa "Andreea Raducan"S: CM Bacau, pe locul 2

Gimnastica/ Cupa “Andreea Raducan”S: CM Bacau, pe locul 2

Gimnastele SCM Bacau se pregatesc intens pentru Campionatul National rezervat junioarelor 4, programat la finalul saptamânii viitoare, la Buzau. Si o fac cu ajutorul unor competitii de rodaj, dar care au un nivel valoric ridicat. Dupa ce luna trecuta s-a clasat pe locul 3 la Cupa “Nadia Comaneci”, de la Onesti, echipa pregatita de Cornel Agop, Vasilica Agop, Alexandra Tala si Mihaela Bucur a reusit sa se pozitioneze a doua la Cupa “Andreea Raducan”, desfasurata week-end-ul trecut, la Bârlad. “A fost o competitie utila, la care ne-am prezentat bine, ceea ce ne da sperante pentru viitor”, a punctat coordonatorul sectiei de gimnastica al SCM Bacau, Cornel Agop. La nivelul 2, Teodoru Teodora s-a clasat a doua la individual compus, obtinând locul 1 la sarituri, 2 la paralele si 3 la sol si bârna, in timp ce la nivelul 1, Romina Iacob s-a situat pe 4 la individual compus, trecându-si in cont locul 1 la sarituri si locul 2 la bârna. “Teodoru si Iacob au avut evolutii bune, apreciate de toata lumea. As vrea, totodata, sa remarc si forma crescânda a lui Colleen Tatarus, care s-a clasat pe 6 la individual compus si pe 5 la sarituri si a Andreei Filip, locul 3 la sarituri”, a concluzionat antrenorul SCM Bacau, Cornel Agop.