25 aprilie 2024
SportFotbal/ Liga a III-a: Vraciu: „Cel mai important gol al sezonului”

Fotbal/ Liga a III-a: Vraciu: „Cel mai important gol al sezonului”

Lidera Seriei I, Aerostar Bacău a început cu o victorie returul ligii a treia. O victorie obținută la limită, cu 1-0 pe terenul Bucovinei Rădăuți și materializată prin golul înscris cu șase minute de final de Cătalin Vraciu.

Ajuns la cota 14, Vraciu consideră că reușita de sâmbătă, de la Rădăuți, este cea mai importantă din acest sezon:

„Nu știu dacă e cel mai frumos gol înscris de mine campionatul acesta, dar cu siguranță este cel mai important. Este golul care ne menține pe locul 1 la finalul unui joc foarte dificil, contra unei echipe foarte motivate”, a precizat atacantul băcăuan.

Și dacă tot amintim de goluri spectaculoase, să notăm că tot sâmbătă, un alt produs al Aerostarului, Sebi Ghinga, a reușit execuția începutului de sezon în Liga 1: gol din foarfecă, direct la vinclu, în ultimul minut, în meciul pe care echipa sa, Sepsi Sfântu-Gheorghe, l-a terminat la egalitate, 1-1, în deplasare, cu Concordia Chiajna.