SportFotbal, Liga a ll-a

Fotbal, Liga a ll-a

Cu arbitrul in atac!

FCM Campina – FCM Bacau 2-1 (2-0)

Dus rece pentru FCM Bacau: 1-2 la Campina. Robinetul de apa rece a fost invartit de arbitrul Georgian Ionescu. “Centralul” buzoian a anulat Bacaului un gol perfect valabil inscris de Vraciu la 0-1 si a refuzat apoi “galben-albastrilor”, la 1-2, un penalty in urma faultului comis asupra lui Boghian. “A fost japca pe fata”, a tunat presedintele FCM Bacau, Flaviu Pop. “De cand joc eu fotbal, nu am mai vazut un asemenea arbitraj”, a spus fundasul stanga al “galben-albastrilor”, Andrei Kelemen. Cunoscut pentru faptul ca nu comenteaza deciziile arbitrilor, antrenorul Cristi Popovici a renuntat la crezul sau: “In conditiile unei asemenea prestatii din partea brigazii de arbitri, nu am avut nicio sansa. Dupa pauza, cand Campina nu a mai avut forta deloc, arbitrul a taiat orice actiune a noastra”. FCM Campina a deschis scorul in minutul 28, atunci cand FLORICEL a reluat in plasa un balon centrat din corner si l-a majorat in min. 43, prin CRISTEA, in urma unei lovituri libere. Bacauanii au redus din handicap in minutul 63, prin DEDIU, care a inscris cu capul din centrarea lui Liutec.
In meciul de sambata, FCM Bacau a utilizat urmatoarea formula de echipa: Manea-Dediu, David, Geaman, Kelemen-Bosancu, Spiridon, Raimy (min. 68 R. Cojocaru), Vraciu-Boghian (min. 72 Petcu), Oropeza (min. 53 Liutec).Scris de Dan Sion