6 mai 2024
SportFotbal, Liga a III-a / Sport Club si Aerostar au incheiat la...

Fotbal, Liga a III-a / Sport Club si Aerostar au incheiat la egalitate, 2-2

Joc-test desfasurat pe un teren desfundat

Teren prost, test multumitor, scor egal. Aceasta este principala concluzie a meciului de pregatire de sâmbata, de pe terenul “Stiinta”, dintre divizionarele C bacauane, Sport Club si Aerostar. Desfasurata pe o suprafata de joc in care noroiul s-a amestecat cu zapada, confruntarea care a inclus doua reprize a câte 60 de minute a evidentiat in special disponibilitatea la efort a celor doua formatii.

Si-au impartut reprizele

Sport Club si Aerostar si-au impartit reprizele. Prima a apartinut liderei Seriei l, care a condus la pauza cu 2-0 gratie “dublei” lui Bogdan Ungureanu din minutele 5 si 49. La reluare, “aviatorii” au restabilit egalitatea intr-un interval de numai trei minute. Mai inti a redus din handicap mijlocasul central Tofan, pentru ca in min. 68, Nica sa stabileasca rezultatul final: 2-2.

Antrenorii, multumiti

“Chiar daca terenul a fost cum a fost, ma declar multumit de joc. Primele 60 de minute au fost foarte bune, dupa care, pe fondul schimbarilor efectuate, am mai scazut din intensitate”, a declarat antrenorul SC-ului, Marius Baciu. “A fost un test ok din punct de vedere fizic, lucru pe care de altfel l-am si urmarit având in vedere ca tocmai am incheiat prima saptamâna de antrenamente din acest an”, a spus tehnicianul “aviatorilor”, Stefan Apostol.