29 martie 2024
SportFotbal/ Liga a III-a: Invinsi in ultimul minut

Fotbal/ Liga a III-a: Invinsi in ultimul minut

In ultima deplasare a toamnei, Aerostar Bacau a fost invinsa la Pascani. Vineri, in etapa a 12-a a Ligii a III-a, “aviatorii” au cedat cu 3-2 partida cu gazdele de la CSM Pascani, care au inscris golul victoriei in ultimul minut.

Azaharioaie a deschis scorul in min. 9, printr-un sut de la mare distanta, care l-a surprins pe portarul bacauan Iscu, insa Aerostar a reusit sa intoarca rezultatul in favoarea sa. Elevii lui Costel Ilie au egalat gratie autogolului lui Buhalniceanu din min. 42 si au preluat conducerea la zece minute dupa pauza, atunci când Belecciu a reluat in poarta o centrare a lui R. Gheorghe.

Pascaniul a revenit pe final, acelasi Azaharioaie inscriind pentru 2-2 in minutul 80 si apoi realizând “tripla” la ultima faza a partidei. Celelalte rezultate: Olimpia Râmnicu-Sarat- Cetatea Târgu-Neamt 2-1, Petrotub Roman- Sporting Liesti 3-0, CS Panciu- Stiinta Miroslava 1-1, FC Zagon- Sepsi OSK Sfântu-Gheorghe 0-3, Metalosport Galati- Atletico Vaslui 8-0, Inter Dorohoi- Bucovina Radauti 2-2. Etapa viitoare, Aerostar va juca acasa cu Metalosport Galati.