20 aprilie 2024
SportFotbal Liga a III-a: Gură de oxigen pentru CSM

Fotbal Liga a III-a: Gură de oxigen pentru CSM

Reprezentanta Bacăului în „C”, CSM a reușit o victorie la limită, 1-0, în partida susținută sâmbătă pe teren propriu împotriva celor de la Sportul Chișcani, partidă contând pentru etapa a VII-a. Pentru băcăuani este a doua victorie din acest sezon, rezultat ce-i readuce pe locul 7 în seria a II-a din Liga a III-a. Unicul gol al partidei a fost marcat de către Ovidiu Toma în minutul 15, în urma unei acțiuni colective. De remarcat că „csm”-eii au obținut și o lovitură de la 11m de Priboi în minutul 78, care a fost ratată de Strat.

În partida cu Sportul Chișcani, Giani Florian a folosit următoare formulă: Stratulat – Maxim, V. Mocanu, Manta, Prențu – Strat, Ungurenașu (65 Preda) – Nicodim (88 Antal), Toma, Ciobanu (75 Scorțanu) – Priboi.

În etapa următoare, penultima a turului, CSM Bacău va juca în deplasare, la CSM Râmnicu Sărat.