24 aprilie 2024
SportFotbal / Liga a III-a: Aerostar, in picaj

Fotbal / Liga a III-a: Aerostar, in picaj

Stiinta Miroslava – Aerostar 3-0 (2-0)

Aerostarul nu reuseste deloc sa-si revina. Vineri,”aviatorii” au pierdut la scor neprezentare derby-ul suferintei sustinut pe terenul celor de la Stiinta Miroslava. Infrângerea cu 3-0 a dus echipa bacauana pe ultimul loc al clasamentului si l-a facut pe antrenorul Stefan Apostol sa declare ca “aceasta partida ne-a dat total peste cap”. Meciul cu Miroslava s-a decis in doar doua minute, ultimele din prima repriza. In min. 43, Stan a inventat un sut imposibil din apropierea liniei de fund, invingându-l pe Vizitiu, pentru ca la ultima faza a primului mitan, Pârvu sa inscrie din lovitura de la colt. In minutul 76 Cruceanu a stabilit scorul final, desavârsind rocada in clasament intre Miroslava si Aerostar. “E un moment foarte greu, insa nu abandonez corabia. Mergem mai departe, incercând sa salvam ce se mai poate salva din acest final de tur”, a comentat antrenorul Apostol, care a utilizat urmatoarea formula de echipa: Vizitiu – Guceanu, Burca, Strungariu, Sârbu – Ichim, Honea, Petrache, Pasniciuc – M. Munteanu, Togfan. Au mai jucat: R. Gheorghe, Pavel, A. Popa.