6 mai 2024
SportFotbal, Liga a II-a / FCM Bacau s-a impus cu 3-1 pe...

Fotbal, Liga a II-a / FCM Bacau s-a impus cu 3-1 pe terenul lui CS Otopeni

FCM Bacau s-a impus cu scorul de 3-1, in deplasare, contra lui CS Otopeni, intr-un meci jucat sâmbata, in etapa a 25-a a ligii secunde. La o saptamâna dupa ce au blocat fosta lidera a Seriei I, Viitorul Constanta, elevii lui Cristi Popovici au avut o evolutie foarte buna si pe terenul vecinei de clasament, CS Otopeni. Desi fara Lozneanu si Curiliuc, ambii suspendati, oaspetii au controlat jocul pe care il puteau câstiga la o diferenta chiar mai mare. Gabi Boghian a deschis scorul in minutul 19, insa rezultatul pauzei a fost de 1-1, Ciolacu restabilind egalitatea in minutul 30. In partea secunda, "galben-albastrii" au dominat autoritar, desprinzându-se gratie reusitelor lui Hurdubei si Huiban din minutele 55 si respectiv 80. In etapa urmatoare a campionatului, FCM Bacau va primi vizita Astrei 2 Ploiesti.