23 mai 2024
SportFotbal, Liga a II-a / Egal smuls dintr-un penalty contestat

Fotbal, Liga a II-a / Egal smuls dintr-un penalty contestat

Unirea Tarlungeni – SC Bacau 1-1 (1-0)

Dupa remiza de etapa trecuta, SC Bacau a reusit din nou sa obtina un punct, de data aceasta din deplasarea de la Tarlungeni, ramânând pe loc de play-off datorita egalului facut de Gloria Buzau pe teren propriu. Gazdele au deschis scorul rapid, in minutul 2, prin Elek, dupa o actiune individuala. in minutul 78, bacauanii au obtinut un penalty controversat, echipa din Tarlungeni sustinând faptul ca faultul a fost in afara careului de 16 metri. Lovitura a fost transformata de Claudiu Tudor, meciul incheindu-se nedecis.

in partida de la Tarlungeni, SC Bacau a evoluat in formula: Petrariu – Mihalachioae, Lozneanu, Burca, Sascau – Taban, Cl. Tudor – Cainari (64 Miron), B. Rusu, Hurdubei – B. Ungureanu (28 Husein).

Celelalte rezultate ale etapei a 24-a: Rapid CFR Suceava – Farul Constanta 3-0, Dunarea Galati – CSMS Iasi 0-4, ACS Berceni – FC Clinceni 1-3 si Gloria Buzau – CF Braila 0-0. Rapid Bucuresti si Unirea Slobozia au stat.

Etapa a 25-a (miercuri, 9 aprilie): Rapid Bucuresti – Rapid CFR Suceava, Farul Constanta – Dunarea Galati, CSMS Iasi – ACS Berceni, FC Clinceni – Gloria Buzau, CF Braila – Unirea Tarlungeni si Unirea Slobozia – SC Bacau.