26 aprilie 2024
SportFotbal Liga a II-a: „Aviatorii” în picaj

Fotbal Liga a II-a: „Aviatorii” în picaj

Aerostarul nu merge deloc bine în această ediție de Liga 2 la fotbal, sâmbătă înregistrând un nou eșec. „Aviatorii” au pierdut acasă cu nou-promovata ACS Fotbal Comuna Recea, scor 2-3, contabilizând astfel a șaptea înfrângere, rezultat ce-i aduce pe băcăuani pe penultima treaptă a clasamentului, cu doar 3 puncte acumulate. În jocul de sâmbătă, Aerostar a deschis scorul în minutul 4 prin Moisi. Oaspeții au revenit în joc și au reușit să înscrie de trei ori revenind în joc prin Văsălie (min. 9), Coman (min. 35, din penalty) și Bakmaz (min. 62), „aviatorii” reușind să reducă din diferență prin Vraciu în minutul 78. Antrenorul Daniel Munteanu a folosit următoarea formulă de joc: Anca-Trip – Alecsandru, Moisi (60 Bobaru), Ardei, Mureșan – Corban, Chelaru (38 Ilie), Mihalcea (46 Chirilă), Burlacu (46 Popescu) – Vraciu, Zaharia (46 Gavrilă).

Aerostar joacă miercuri, 28 octombrie, de la ora 15.00, pe teren propriu, restanța cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu în duelul codașelor (Pandurii e pe ultimul loc la egalitate de puncte, 3, cu Aerostar, diferența fiind de golaveraj), iar în etapa a X-a va juca în deplasare cu lidera U Craiova 1948, joc programat pe 3 noiembrie, de la ora 17.00.