25 aprilie 2024
SportFotbal/ Liga a II-a: Aerostar, înfrângere la scor de forfait

Fotbal/ Liga a II-a: Aerostar, înfrângere la scor de forfait

Divizionara B Aerostar Bacău a pierdut cu scorul de 3-0 (1-0) partida disputată sâmbătă, în deplasare, contra Metaloglobusului București, din cadrul etapei a 17-a. Gazdele au deschis scorul în ultimul minut al primei părți, prin Ovidiu Herea și l-au majorat după pauză grație reușitelor semnate în decurs de numai un minut de Alexandru Coman (min. 63) și Mendes (min. 64).

În urma acestei înfrângeri, băcăuanii, care s-au despărțit în preziua jocului de antrenorul Daniel Munteanu, înlocuit de „secundul” Andrei Vatră, rămân țintuiți pe penultimul loc, cu doar 9 puncte. Runda viitoare, Aerostar va primi vizita „lanternei roșii”, Pandurii Lignitul Târgu-Jiu, într-un adevărat derby al suferinței programat sâmbătă, 6 martie, de la ora 11.00.