28 martie 2024
SportFotbal/ Cupa României: Aerostar a trecut in turul III

Fotbal/ Cupa României: Aerostar a trecut in turul III

Disputat pe stadionul Comunal din Dumbraveni-Vrancea, jocul dintre echipa locala Euromania si Aerostar Bacau, meci contând pentru turul II al Cupei României la fotbal, s-a incheiat cu victoria „aviatorilor”, care s-au impus in timpul regulamentar de joc cu scorul de 2-0.

Au marcat Tudorache in minutul 70 si Artenie in minutul 85. Aerostar a aliniat urmatorul „11”: Dornescu-Blanaru, Belecciu, Mihaes, Oanea-Padovei, Intuneric, Honea, Chirila-Artenie, Hurdubei. Au mai jucat Tudorache, Scinteie si Hutanu. Din minutul 84 gazdele au jucat in inferioritate numerica, unul dintre jucatori fiind sanctionat cu cartonasul rosu.

„In prima repriza a fost un joc echilibrat. In partea a doua a jocului am fost peste adversar, lucru care s-a concretizat pe tabela de marcaj”, ne-a declarat Valerian Voicu, presedintele sectiei de fotbal a Clubului Aerostar Bacau.