19 mai 2024
SportFC Bacău marchează în primul minut al partidei cu CSM Vaslui

FC Bacău marchează în primul minut al partidei cu CSM Vaslui

Echipa pregătită de antrenorul Costel Enache a impresionat din nou în etapa a IX-a din Liga 3, într-un meci tensionat împotriva echipei CSM Vaslui.

Căpitanul echipei, Dudu Drugă, și-a dovedit din nou valoarea încă din debutul jocului, marcând un gol spectaculos în primele minute ale partidei. Performanța sa remarcabilă a pus echipa noastră în avantaj, iar băieții noștri au continuat să domine prima repriză. Poarta apărată cu siguranță de Cîmpianu a rămas neatinsă, deși gazdele au încercat să atace.

Cu toate acestea, partea secundă a adus o răsturnare de situație. Gazdele au reușit să restabilească egalitatea, profitând de o scăpare în defensiva noastră. Mai mult, în ultimele minute ale meciului, aveam ocazia să preluăm conducerea, dar o șansă de gol imensă este irosită într-o situație de unu la unu cu portarul advers.

Gazdele chiar au preluat conducerea, însă elevii lui Costel Enache nu au renunțat și au profitat de o greșeală în defensiva adversă, iar Pavel a stabilit scorul final 2-2.

Echipa a demonstrat încă o dată coeziune și perseverență, arătând că sunt pregătiți să facă față oricărei provocări în acest sezon competițional.