21 iunie 2024
ActualitateElevii de elită ai Bacăului

Elevii de elită ai Bacăului

Descoperiți elevii de elită ai Bacăului: Desteptarea vă prezintă olimpicii care s-au remarcat anul acesta la olimpiadele naționale.

 



 

Nr.crt. Unitatea de învățământ Numele și prenumele elevului Denumirea olimpiadei școlare Individual/Echipă Premiul obținut Clasa
1 Colegiul Național “Vasile Alecsandri” Bacău Ispășoaia Andreea-Alexandra Biologie Individual PREMIUL I a X-a
2 Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău Jicu Alexandru-Ioan Chimie Individual PREMIUL I a VIII-a
3 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Alexandrescu Ana Elena Limba Germană Modernă Echipă PREMIUL I a X-a
4 Colegiul Național “Vasile Alecsandri” Bacău Smîntancă -Strugariu  Teodora Limba Germană Modernă Echipă PREMIUL I a XII-a
5 Colegiul Național “Dimitrie Cantemir” Onești Gorschi Gheorghe Limba Rusă Modernă Individual PREMIUL I a XI-a
6 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Gherganu Emma-Iona Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice Muzicale Individual PREMIUL I a XI-a
7 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Rusu-Donighevici Emilian Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice Muzicale Individual PREMIUL I a XII-a
8 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Airinei Beatrice Elena Olimpiada Interdisciplinară “Cultură și Spiritualitate Românească” (Limba și Literatura Română și Religie – Gimnaziu și Liceu) Individual PREMIUL I a X-a
9 Școala Gimnazială “Miron Costin” Bacău Miron Alexia ONSȘ – Badminton Individual PREMIUL I a VII-a
10 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Enășel Andreea Alexandra Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL I a XI-a
11 Colegiul Național Catolic “Sf. Iosif” Bacău Țuțu George Laurențiu Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL I a IX-a
12 Colegiul Național Catolic “Sf. Iosif” Bacău Spătaru Raffaella Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL I a XII-a
13 Școala Gimnazială “Nicolae Bălcescu” Nicolae Bălcescu Ardei Cristian Mihai Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL I a VII-a
14 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Chibzui Alexandra Religie Ortodoxă Individual PREMIUL I a XI-a
15 Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău Jicu Alexandru-Ioan Fizică Individual PREMIUL II a VIII-a
16 Colegiul Național “Ferdinand I” Bacău Cioineag Caterina-Alexia Limba Germană Modernă Individual PREMIUL II a XI-a
17 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Vadana Alesia Mădălina Limba Germană Modernă Individual PREMIUL II a X-a
18 Colegiul Național “Dimitrie Cantemir” Onești Tinei Anastasia Ștefania Limba Rusă Modernă Individual PREMIUL II a XI-a
19 Colegiul Național “Ferdinand I” Bacău Vența Patriciu Gabriel Matematică Individual PREMIUL II a VI-a
20 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Manole Bianca Georgiana Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice Muzicale Individual PREMIUL II a XII-a
21 Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Buhuși Găină Miruna Lucia Olimpiada Interdisciplinară “Cultură și Spiritualitate Românească” (Limba și Literatura Română și Religie – Gimnaziu și Liceu) Individual PREMIUL II a VIII-a
22 Colegiul Tehnic “Gheorghe Asachi” Onești Frățilă Ciubotaru Paula Alexandra Olimpiada Națională – Aria Curriculară Tehnologii – Domeniul Protecţia Mediului Individual PREMIUL II a XII-a
23 Colegiul Naţional “Ferdinand I” Bacău Ciobotaru Matei-George Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Echipă PREMIUL II a XI-a
24 Colegiul Naţional “Ferdinand I” Bacău Mutică Tudor-Gabriel Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Echipă PREMIUL II a XI-a
25 Colegiul Național Catolic “Sf. Iosif” Bacău Iacob Luca Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL II a XII-a
26 Liceul Teologic “Fericitul Ieremia” Onești Mako Luca Andrei Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL II a IX-a
27 Școala Gimnazială “Alexandru Piru” Mărgineni Farauanu Robert Antonnio Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL II a V-a
28 Școala Gimnazială Cleja Reti-Noghi Lucas Emanuel Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL II a VI-a
29 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Iftimie Cristina Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Artă Murală) Individual PREMIUL III a XI-a
30 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Brezeanu Daria Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Grafică) Individual PREMIUL III a XII-a
31 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Udrea Alissia-Ştefania Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Istoria Artei) Individual PREMIUL III a XI-a
32 Colegiul Național “Vasile Alecsandri” Bacău Munteanu Ioana-Noemi Biologie Individual PREMIUL III a XI-a
33 Colegiul Național “Dimitrie Cantemir” Onești Jupenschi Maria Fizică Individual PREMIUL III a VI-a
34 Colegiul Național “Ferdinand I” Bacău Cioineag Caterina-Alexia Limba Germană Modernă Echipă PREMIUL III a XI-a
35 Școala Gimnazială Agăș Gabor Teodora Limba și Literatura Maghiară Maternă “Mikes Kelemen” Individual PREMIUL III a VII-a
36 Școala Gimnazială Găiceana Baciu Maximilian Limba și Literatura Maghiară Maternă “Mikes Kelemen” Individual PREMIUL III a VI-a
37 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Mihalache Teodora Limba și Literatura Română Individual PREMIUL III a V-a
38 Colegiul Național de Artă “George Apostu” Bacău Moraru Paul-Iulian Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice Muzicale Individual PREMIUL III a XII-a
39 Colegiul Național “Ferdinand I” Bacău Covaci Patrick David Olimpiada de Informatică Aplicată – Acadnet Individual PREMIUL III a XII-a
40 Colegiul Național “Ferdinand I” Bacău Gherasim Alexia Maria Olimpiada Interdisciplinară “Cultură și Spiritualitate Românească” (Limba și Literatura Română și Religie – Gimnaziu și Liceu) Individual PREMIUL III a VII-a
41 Colegiul “N. V. Karpen” Bacău Uscatu Robert-Eduard Olimpiada Națională – Aria Curriculară Tehnologii  – Domeniul Electric, Electrotehnic, Electromecanic Individual PREMIUL III a XII-a
42 Liceul Tehnologic “Jacques M. Elias” Sascut Plăeșu Vasilică Alessio Olimpiada Națională – Aria Curriculară Tehnologii – Domeniul Agricultură – Cultura Plantelor Individual PREMIUL III a XI-a
43 Colegiul Național “Gheorghe Vrănceanu” Bacău Cimpoeșu Ioana Ștefania Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL III a IX-a
44 Colegiul Național “Vasile Alecsandri” Bacău Petrica Anamaria Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL III a XII-a
45 Școala Gimnazială “Mihail Sadoveanu” Bacău Birtolom Maria Benedetta Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL III a VIII-a
46 Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău Colța Giulia Maria Religie – Cultele: Romano-Catolic – Limba Română și Greco-Catolic (Clasele V-XII)/Colegii/Licee Teologice, Romano-Catolice și Greco-Catolice (Clasele IX-XII) Individual PREMIUL III a V-a

 

 

 

 



spot_img
- Advertisement -

Ultimele știri

spot_img