20 aprilie 2024
SportCupa Play pentru copii și juniori

Cupa Play pentru copii și juniori

Asociația Sportivă Play Bacău a organizat și anul acesta Cupa Play pentru copii și juniori.

Ajunsă la cea de-a 12-a ediție, competiția, care s-a derulat pe parcursul a trei weekenduri, a reunit nu mai puțin de 237 echipe ce s-au întrecut la 12 categorii de vârstă.

CATEGORIA 2010 (sistem 10+1) = 1-3 MARTIE



LOCUL 1 LPS IAȘI
LOCUL 2 LPS SUCEAVA
LOCUL 3 VULTURII TÂRGU MUREȘ
LOCUL 4 CSS UNIREA IAȘI

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Ianoș Iustin (Lps Suceava)
Cel mai tehnic jucător – Todea Tudor (Vulturii Târgu Mureș)
Cel mai bun portar – Tarcea Ionuț (Lps Iași)
Golgheterul turneului – Botezatu Eduardo (Lps Suceava)
Cel mai inspirat antrenor – Butnaru Romeo (Lps Iași)
Cea mai frumoasă galerie – Lps Iași
Echipa Fair-play – Vulturii Târgu Mureș

CATEGORIA 2012 (sistem 8+1) = 1-3 MARTIE

LOCUL 1 SFR RAPID BUCUREȘTI I
LOCUL 2 ACS MEDIN SPORT SLOBOZIA
LOCUL 3 FC JOY BACĂU
LOCUL 4 FC CAHUL-2005 (REPUBLICA MOLDOVA)

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Hoang Alex (Sfr Rapid București I)
Cel mai tehnic jucător – Gîngă Thomas (Fc Joy Bacău)
Cel mai bun portar – Yevgenii Jenia (Sfr Rapid București I)
Golgheterul turneului – Simionescu Mario (Medin Sport Slobozia)
Cel mai inspirat antrenor – Zamfir Petre (Csș Pașcani)
Cea mai frumoasă galerie – Sfr Rapid București
Echipa Fair-play – Fc Joy Bacău

CATEGORIA 2014 (sistem 6+1) = 1-3 MARTIE

LOCUL 1 ACS VIITORUL TÂRGU FRUMOS
LOCUL 2 CSM RÂMNICU SĂRAT
LOCUL 3 SPORTUL CHIȘINĂU (REPUBLICA MOLDOVA)
LOCUL 4 ATLETICO BACĂU I

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Agafiței Ayan (Viitorul Târgu Frumos)
Cel mai tehnic jucător – Pînzaru Laurențiu (Viitorul Târgu Frumos)
Cel mai bun portar – Blănuță Adrian (Sportul Chișinău)
Golgheterul turneului – Pațurca Raul (Csm Râmnicu Sărat)
Cel mai inspirat antrenor – Beceru Tiberiu (Viitorul Târgu Frumos)
Cea mai frumoasă galerie – Csm Râmnicu Sărat
Echipa Fair-play – Viitorul Târgu Frumos

CATEGORIA 2009 (sistem 10+1) = 8-10 MARTIE

LOCUL 1 INIZIO FOCȘANI
LOCUL 2 LPS SUCEAVA
LOCUL 3 AEROSTAR BACĂU
LOCUL 4 CSM BACĂU

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Iordache Ștefan (Inizio Focșani)
Cel mai tehnic jucător – Malci Alex (Inizio Focșani)
Cel mai bun portar – Drăghici Mario (Aerostar Bacău)
Golgheterul turneului – Coajă Messi (Lps Suceava)
Cel mai inspirat antrenor – Duțu Răzvan (Inizio Focșani)
Cea mai frumoasă galerie – Lps Suceava
Echipa Fair-play – Inizio Focșani

CATEGORIA 2011 (sistem 8+1) = 8-10 MARTIE

LOCUL 1 VALEA FRUMOASEI I
LOCUL 2 VALEA FRUMOASEI II
LOCUL 3 ATLETICO BACĂU
LOCUL 4 ACS HUȘANA HUȘI

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Spulber Andrei (Valea Frumoasei I)
Cel mai tehnic jucător – Candrea Patrick (Valea Frumoasei I)
Cel mai bun portar – Pătrășcan Andrei (Atletico Bacău)
Golgheterul turneului – Miclea Costin (Valea Frumoasei II)
Cel mai inspirat antrenor – Avram Călin (Valea Frumoasei)
Cea mai frumoasă galerie – Atletico Bacău
Echipa Fair-play – Hușana Huși

CATEGORIA 2013 (sistem 6+1) = 8-10 MARTIE

LOCUL 1 ACS VIITORUL TÂRGU FRUMOS
LOCUL 2 FC STAR BACĂU
LOCUL 3 UNIREA SUCEAVA
LOCUL 4 KIDS REAL ROMAN

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Pascal Bogdan (Viitorul Târgu Frumos)
Cel mai tehnic jucător – Ungureanu Darius (Fc Star Bacău)
Cel mai bun portar – Sava Ștefan (Unirea Suceava)
Golgheterul turneului – Ducă Edi (Viitorul Târgu Frumos)
Cel mai inspirat antrenor – Tănasă Marian (Fc Star Bacău)
Cea mai frumoasă galerie – Fc Star Bacău
Echipa Fair-play – Kids Real Roman

CATEGORIA 2015 (sistem 4+1) = 8-10 MARTIE

LOCUL 1 ATLETICO BACĂU
LOCUL 2 UNIREA RUGINOASA
LOCUL 3 SPORTUL ONEȘTI
LOCUL 4 KIDS REAL ROMAN II

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Pușcașu Lucas (Atletico Bacău)
Cel mai tehnic jucător – Maftei Mihai (Kids Real Roman II)
Cel mai bun portar – Pascu Ștefan (Sportul Oneşti)
Golgheterul turneului – Anton Nicolas (Unirea Ruginoasa)
Cel mai inspirat antrenor – Moloman Ionuț (Sportul Oneşti)
Cea mai frumoasă galerie – Kids Real Roman
Echipa Fair-play – Unirea Ruginoasa

CATEGORIA 2011 (sistem 10+1) = 15-17 MARTIE

LOCUL 1 VULTURII TÂRGU MUREȘ
LOCUL 2 POLITEHNICA IAȘI I
LOCUL 3 JUNIOR BOTOȘANI
LOCUL 4 ACADEMIA DIDI IAȘI

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Todea Tudor (Vulturii Târgu Mureș)
Cel mai tehnic jucător – Cismaș Darius (Vulturii Târgu Mureș)
Cel mai bun portar – Bunduc Gabriel (Junior Botoșani)
Golgheterul turneului – Teglas Attila (Vulturii Târgu Mureș)
Cel mai inspirat antrenor – Deteșan Emil (Vulturii Târgu Mureș)
Cea mai frumoasă galerie – Politehnica Iași I
Echipa Fair-play – Academia Didi Iași

CATEGORIA 2013 (sistem 8+1) = 15-17 MARTIE

LOCUL 1 MAGIC IAȘI
LOCUL 2 JUNIORUL BÂRLAD
LOCUL 3 VIITORUL TÂRGU FRUMOS
LOCUL 4 KINDER BRAȘOV

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Onofrei Mihăiță (Magic Iași)
Cel mai tehnic jucător – Panțiru Dario (Viitorul Târgu Frumos)
Cel mai bun portar – Panainte Rareș (Juniorul Bârlad)
Golgheterul turneului – Alexandru Alberto (Magic Iași)
Cel mai inspirat antrenor – Dediu Adrian (Magic Iași)
Cea mai frumoasă galerie – Juniorul Bârlad
Echipa Fair-play – Viitorul Târgu Frumos

CATEGORIA 2015 (sistem 6+1) = 15-17 MARTIE

LOCUL 1 KINDER BRAȘOV
LOCUL 2 MAGIC BOYS IAȘI
LOCUL 3 CSM RÂMNICU SĂRAT
LOCUL 4 VIPERS BÂRLAD

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Ganea Corado (Kinder Brașov)
Cel mai tehnic jucător – Trifan Ianis (Magic Boys Iași)
Cel mai bun portar – Soare Alex (Csm Râmnicu Sărat)
Golgheterul turneului – Ganea Dario (Kinder Brașov)
Cel mai inspirat antrenor – Filip Marius (Kinder Brașov)
Cea mai frumoasă galerie – Magic Boys Iași
Echipa Fair-play – Csm Râmnicu Sărat

CATEGORIA 2016 (sistem 4+1) = 15-17 MARTIE

LOCUL 1 VIITORUL TÂRGU FRUMOS
LOCUL 2 ATLETICO BACĂU II
LOCUL 3 ACADEMIA RADU REBEJA I
LOCUL 4 FC STAR BACĂU

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Mîndru Iustin (Viitorul Târgu Frumos)
Cel mai tehnic jucător – Cojocariu Victor (Atletico Bacău II)
Cel mai bun portar – Ocu Matei (Viitorul Târgu Frumos)
Golgheterul turneului – Creciun Roman (Academia Radu Rebeja I)
Cel mai inspirat antrenor – Beceru Tiberiu (Viitorul Târgu Frumos)
Cea mai frumoasă galerie – Viitorul Târgu Frumos
Echipa Fair-play – Academia Radu Rebeja I

CATEGORIA 2017 (sistem 4+1) = 15-17 MARTIE

LOCUL 1 KINDER BRAȘOV ROZ
LOCUL 2 VIITORUL CHIȘINĂU
LOCUL 3 HUȘANA HUȘI
LOCUL 4 ACADEMIA IAȘI I

PREMII INDIVIDUALE
Cel mai bun jucător – Dobrițoiu Efrem (Kinder Brașov Roz)
Cel mai tehnic jucător – Baicu Daniel (Hușana Huși)
Cel mai bun portar – Bitic Ian (Academia Iași I)
Golgheterul turneului – Jardan Filip (Viitorul Chișinău)
Cel mai inspirat antrenor – Surdu Cătălin (Kinder Brașov)
Cea mai frumoasă galerie – Viitorul Chișinău
Echipa Fair-play – Academia Iași I

Printre partenerii care au fost alături de noi amintim: Barrier, Acerbis, SnsSport Mag, Composite Print, Foto For Fun, Complex Emd, Parc Aventura Măgura, Speed Park, Rulota Gurmandos, Rulota cu dulciuri, Terasa Boiereasca, Baza Sportivă Bubu, Baza Sportivă Aripile, Baza Sportivă Karo și Baza Sportivă Maya.

Mulțumim frumos pentru ajutorul acordat tuturor arbitrilor, tuturor asistenților medicali și oamenilor care au făcut parte din staff-ul tehnic.

„A fost un turneu foarte reușit din toate punctele de vedere, având în vedere numărul mare de echipe participante. Nu mă așteptam să adun acest număr record de echipe, pe această cale le mulțumesc pentru încrederea acordată tuturor antrenorilor”, a declarat Mihai Ovidiu Ciobanu, președintele Asociației Sportive Play Bacău.

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ultimele știri