16 aprilie 2024
SportChivu a castigat duelul cu Mutu

Chivu a castigat duelul cu Mutu

Internazionale Milano a mai facut un pas important spre titlul din Italia, castigand cu 2-0 duelul cu AC Fiorentina in etapa a 33-a din Serie A. La oaspeti Adrian Mutu a fost integralist, in timp ce la gazde Cristian Chivu a intrat pe teren in minutul 72. Cele doua goluri ale meciului au fost marcate de Cambiasso (55) si Balotelli (62). aTrebuia sa profitam de sansele noastre in prima repriza, deoarece Inter a jucat altceva dupa pauza. Sunt o echipa grozava si merita sa fie pe primul loc, dar mai sunt 5 meciuri de disputat si noi inca pastram sanse de calificare in Liga Campionilor”, a spus Mutu. Dupa infrangerea in fata lui Internazionale Milano, Fiorentina ramane pe locul 4 cu 56 de puncte, patru mai mult decat AC Milan, care a pierdut in fata lui Juventus, in timp ce Internazionale Milano are tot un avans de patru puncte in fata lui AS Roma.