Aerostar, calificată în turul IV al Cupei României

Disputat miercuri, la Piatra Neamț, jocul dintre Ceahlăul, nou-promovată în Liga 3, și Aerostar a fost tranșat clar de jucătorii lui Cristi Popovici. Chiar dacă gazdele au deschis scorul în minutul 19 prin Cristian Copoț-Barb, băcăuanii au strând repede rândurile și au egalat în minutul 22 prin Valentin Buhăcianu.

Același Buhăcianu a făcut 2-1 pentru „aviatori” în minutul 36, pentru ca Vraciu să marcheze pentru 3-1, scor cu care s-a intrat la pauză. În partea a doua a meciului tot băcăuanii au fost cei care au marcat, Florin Istrate stabilind rezultatul final în minutul 79, ACSM Ceahlăul Piatra Neamț-Aerostar Bacău 1-4.

Aerostar Bacău: Florin Muntean – Chirilescu, Florescu, Mihăeș, Ardei – Adăscăliței, Hurdubei, Căinari, Chirilă – Vraciu, Buhăcianu.

Rezerve: Hărăguță – S. Ichim, D. Munteanu, Al. Roșca, Sahru, Fl. Istrate. Antrenor: Cristian Popovici.

Abonați-vă la canalul Telegram Deșteptarea pentru a primi știri necenzurate de "standardele comunității"