18 mai 2024
SportAerostar Bacău - Știința Miroslava 2-1

Aerostar Bacău – Știința Miroslava 2-1

Meciul din etapa a treia dintre Aerostar Bacău și Știința Miroslava a fost unul plin de emoții pentru fanii ambelor echipe.

În minutul 16, Știința Miroslava a deschis scorul prin golul marcat de Niamțu, punând astfel presiune pe gazde. Cu toate acestea, Aerostar Bacău a revenit în joc în minutul 35, când Băisan a reușit să înscrie, aducând egalitatea pe tabelă. Astfel, la pauză, scorul era de 1-1, iar meciul părea să fie departe de a fi decis.

Repriza secundă a adus un moment crucial în desfășurarea meciului, deoarece Știința Miroslava a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Gau. Cu un om mai puțin pe teren, gazdele de la Aerostar Bacău au profitat de această ocazie și au întors scorul în favoarea lor.

La finalul partidei, scorul final a fost de 2-1 în favoarea echipei Aerostar Bacău, care și-a asigurat astfel victoria în fața Științei Miroslava. Meciul s-a dovedit a fi unul tensionat și plin de evenimente importante, iar fanii au avut parte de o confruntare captivantă pe terenul de joc.

Cu această victorie, Aerostar Bacău își continuă parcursul în Liga 3 și rămâne una dintre echipele de temut în competiție, în timp ce Știința Miroslava va căuta să-și revină în meciurile următoare.