19 aprilie 2024
SportAerostar a pierdut în deplasare la Energeticianul

Fotbal Liga 2

Aerostar a pierdut în deplasare la Energeticianul

Jocul disputat de echipa lui Cristi Popovici în deplasare la Petroșani a fost unul cât se poate de viu prin prisma evoluției scorului.

Aerostar a deblocat tabela în minutul 16 prin reușita lui Valentin Buhăcianu iar Energeticianul a egalat în minutul 27 prin Vlad Rusu, cel care le-a dus pe gazde în avantaj în minutul de prelungire a primei reprize.

În startul mitanului secund, gazdele au majorat scorul la 3-1 în minutul 48 prin Andrei Fernando. Băcăuanii au revenit în joc printr-o reușită a aceluiași Valentin Buhăcianu în minutul 70, pentru ca în minutul imediat următor Vlad Rusu să ducă echipa gazdă din nou în avantaj cu două goluri.

Tabela a fost închisă de Adrian Hurdubei în minutul 79, scorul final fiind de 4-3.

În urma acestui joc, Aerostar rămâne cu un singur punct în clasament, acolo unde ocupă penultima poziție.

Meciul dintre Energeticianul și Aerostar s-a disputat astăzi, 25 august, de la ora 11.00, și a contat pentru etapa a IV-a a ligii secunde la fotbal.