joi, 1 ianuarie 2026

Doi soti, cercetati, dupa ce femeia l-a lasat pe barbatul fara permis sa conduca masina

Polițiștii din comuna Horgești au oprit pentru verificare și control, la data de 10 ianuarie a.c., un autoturism care circula pe DJ 252 A, din satul Răcătau, com. Horgești.

La volanul autoturismului a fost identificat A. Vasilică, de 40 de ani, din comună, iar în urma verificărilor polițiștii au stabilit că acesta nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Totodată s-a mai stabilit că autoturismul i-a fost încredințat spre conducere de către soția acestuia.

Polițiștii au întocmit dosar penal și efectuează cercetări față de A. Vasile sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis și față de soția bărbatului sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încredințare cu știință a unui autovehicul pentru conducerea pe drumurile publice unei persoane care nu posedă permis.





spot_img