Aerostar, primul punct

Băcăuanii de la Aerostar au obținut sâmbătă primul lor punct din actuala ediție a Ligii a II-a la fotbal.

În etapa a doua, echipa antrenată de Cristi Popovici a remizat, 1 -1, pe terenul Metaloglobusului București. Oaspeții au deschis scorul în min. 22 prin Hurdubei, care a reluat din vole o minge deviată de Vraciu.

Metaloglobus a restabolit egalitatea cu șase minute înainte de pauză prin Ghenovici, care a transformat impecabil o lovitură liberă.

La ultima fază a primului mitan, Aerostar a ratat ocazia meciului, Buhăcianu, scăpat singur, șutând în portar. Aerostar a evoluat în formula Hărăguță- Mihălăchioae, Al. Ichim, Florescu, Chirilescu- Roșca, Chirilă, Fl. Istrate, Hurdubei- Vraciu, Buhăcianu. Au mai jucat A. Pavel, Ardei și Căinari.

Etapa următoare, programată weekend-ul viitor, băcăuanii vor primi vizita Chindiei Târgoviște.

Abonați-vă la canalul Telegram Deșteptarea pentru a primi știri necenzurate de "standardele comunității"