SportAu venit trei brazilieni

Au venit trei brazilieni

FCM Bacau va testa saptamana aceasta trei fotbalisti brazilieni, care au sosit sambata in Romania. Este vorba de fundasul stanga Nelio si doi atacanti: Rogerio Suarez Magrao si Cahue Rodrigues. Primul este un jucator care a evoluat in trecut in Portugalia, la Boavista, Magrao activeaza ca varf impins, fiind recomandat de o inaltime impresionanta (1,94m), in timp ce Cahue etaleaza o tehnica sclipitoare, jucand ca atacant mai retras. Cei trei se vor pregati cu FCM Bacau pana sambata, cand se vor intoarce in Brazilia. „Am decis sa-i vedem la lucru acum, urmand sa ne decidem asupra lor la finalul turului”, a explicat presedintele „galben-albastrilor”, Relu Damian (foto), care asteapta la probe alti doi jucatori saptamana viitoare: un fundas central din Mali, dar care are si cetatenie franceza, trecand si pe la Grenoble si un mijlocas ofensiv din Nigeria.D.S.



spot_img
spot_img