26 aprilie 2024
SportFotbal / Liga a III-a : Penalty-ul victorios (GALERIE FOTO)

Fotbal / Liga a III-a : Penalty-ul victorios (GALERIE FOTO)

Aerostar Bacau a inceput cu dreptul returul Ligii a III-a la fotbal.

Cu dreptul lui Sorin Ichim, care a transformat in minutul 90+3 penalty-ul ce a adus aviatorilor victoria cu scorul de 1-0 in fata celor de la Sepsi OSK Sfântu-Gheorghe.

Partida de vineri de pe stadionul Aerostar a fost conditionata de terenul greu care a a transformat confruntarea intr-una de angajament.

Echipa antrenata de Geani Florian a luptat pana la ultimele secvente pentru cele trei puncte iar insistenta i-a fost rasplatita.

In ultimul minut al preluingirilor, Homneac l-a intors pe stopper-ul oaspetilor, Suciu, care, in cadere, a lovit mingea cu mana iar arbitrul a acordat lovitura de la 11 metri din care Ichim a marcat unicul gol al meciului.

De remarcat conditia fizica foarte buna a gazdelor, in randul carora s-au remarcat in mod special stpperii Belecciu si Petrache si mijlocasii Apostu si Artenie, dupa cum trebuie sa evidentiem si nivelul valoric al echipei din Sfantu Gheorghe, care are in componenta fotbalisti cu experienta precum Coman, Radutoiu, Damian si Stanga.

Din victoria de vineri, Aerostar a egalat la puncte pe Sepsi OSK Sfântu-Gheorghe, care ocupa locul trei in clasamentul seriei intai.