In primul amical al verii, disputat vineri, pe „Municipa”, divizionara B Sport Club a invins cu 2-1 (0-1) nou promovata in Liga a lll-a, Cetatea Târgu-Neamt.

Victoria echipei antrenate de Viorel Tanase s-a conturat greu, oaspetii conducând la pauza cu 1-0 gratie reusitei de finete („scarita” cu piciorul stâng, peste portar) a lui Ungureanu, din minutul 38.

Egalitatea a fost restabilita in min. 68, de Predoiu, care a fructificat o pasa in adâncime a lui Cl. Tudor, pentru ca zece minute mai târziu, Majer sa stabileasca scorul final dintr-o lovitura libera.

Saptamâna viitoare, Sport Club va sustine alte doua jocuri-test in Bacau: miercuri, cu Aerostar, iar sâmbata, cu Dunarea Galati.