26 aprilie 2024
SportAntrenament cu public

Aerostar- Atletico Vaslui 9-0 (6-0)

Antrenament cu public

În turul campionatului, Atletico Vaslui o surclasa pe Aerostar cu 6-2. Marți seara, în restanța din runda a 24-a, aviatorii” si-au luat revanșa, impunându-se cu 9-0. Ce-i drept, au făcut-o în fața unei echipe vasluiene alcătuită preponderent din juniori născuți în anii 2001 și 2002.

De altfel, vasluienii, care s-au prezentat cu doar două rezerve în Bacău, au trecut foarte rar linia de la centrul terenului. Antim a deschis scorul în min. 10, după care Tudorache a realizat un hat-trick în minutele 12, 20 și 21.

Până la pauză s-a făcut de un…set, Ichim și Antim punctând în minutele 38 și 43. Imediat după pauză, același Antim a șutat violent la vinclu pentru 7-0, dupa care Ignea (’50) și Ichim (’87) și-au trecut, la rândul lor, numele pe lista marcatorilor. Vineri, de la ora 18.00, în penultima etapă, Aerostar va primi vizita vecinei de clasament Sporting Liești.

Contra Vasluiului, Mihai Ionescu și Andrei Vatră au utilizat formula de echipă: Albescu (’50 Crăciun)- S. Ichim, Mihăeș, Dima, Oanea- Honea (’46 C. Ardei), Strat- Antim, Chirilă (’46 A. Istrate), Artenie- Tudorache (’46 Ignea).