REZULTATE ALEGERI: Primarii din judetul Bacau

    1

    Cititi rezultatele partiale ale alegerilor pentru functia de primar in localitatile din judetul Bacau.

    Rezultatele partiale in orase

    Rezultate partiale la Moinesti
    Viorel Ilie – ALDE – 53%
    Sorin Botezatu – PSD – 20.56%

    Rezultate partiale Onesti
    Nicolae Gnatiuc – PSD – 30 %
    Constantin Lazar- PNL – 21%

    Rezultate partiale Buhusi
    Vasile Zaharia – PSD – 39%
    Florin Diaconu – PNL – 29%

    Rezultate partiale Comanesti
    Viorel Miron – PNL – 77%
    Tomita Ardeleanu – PSD – 18%

    Rezultate partiale Darmanesti
    Constantin Toma – ALDE – 47%
    Constantin Balas – PSD – 41%

    Rezultate partiale Slanic Moldova
    Gheorghe Baciu – PNL – 58%
    Andrei Serban – PSD – 28%

    Rezultate partiale Târgu-Ocna
    Stefan Silochi – PSD – 35%
    Costache Nutu – ALDE – 23%

    Rezultate partiale in comunele judetului
    (primul nume a castigat mandatul, al doilea s-a clasat pe locul doi)

    Agas
    Frant Mihaela (ALDE)
    Merlusca Doru (PSD)

    Ardeoani
    Diaconu Victor (PNL)
    Atanasoaie Ioan (PSD)

    Asau
    Radulescu Constantin (PSD)
    Bobeica Nelu (PNL)

    Balcani
    Luca Vasile (PSD)
    Barna Ciprian (PNL)

    Beresti-Bistrita
    Alcoz Ionel (PSD)
    Chiper Radut (ALDE)

    Beresti-Tazlau
    Tulpan Dumitru (PSD)
    Prisacaru Iordachi (PNL)

    Berzunti
    Tifan Stefan (ALDE)
    Tudureanu Romeo (PSD)

    Birsanesti
    Botezatu Gelu (PSD)
    Miron Costel (ALDE)

    Blagesti
    Munteanu Laurentiu (PSD)
    Hanganu Ion (ALDE)

    Bogdanesti
    Andrusca Nicolae (PSD)
    Maxim Gabriel (ALDE)

    Brusturoasa
    Atudorei Valeriu (PSD)
    Atonoaie Sorin (UNPR)

    Buciumi
    Cozma Fanica (PSD)
    Antohe Gheorghe (PNL)

    Buhoci
    Istoc Cristian (PNL)
    Covaci Alina (PSD)

    Casin
    Soroiu Daniel (PNL)
    Curelea Cosmin (ALDE)

    Caiuti
    Orândaru Gabriel (PSD)
    Durlan Iulian (PMP)

    Cleja
    Istoc Petru (PNL)
    Joca Ion (PSD)

    Colonesti
    Mirzac Valentin (PSD)
    Olaru Gabriel (PNL)

    Corbasca
    Puscasu Nicusor (PSD)
    Ciobotaru Vasilica (PNL)

    Cotofanesti
    Olariu Viorel (PSD)
    Plop Sorin (PNL)

    Damienesti
    Ciobanu Puiu (ALDE)
    Perca Vasile (PSD)

    Dealu Morii
    Savin Gabriel (PSD)
    Tufa Veronel (PNL)

    Dofteana
    Bujor Ioan (PSD)
    Pitigoi Catalin (PNL)

    Faraoani
    Ciuraru Pal Cristina (PSD)
    Cochiorca Petre (PNL)

    Filipeni
    Ambrosie Rodica (PSD)
    Berza Ion (PNL)

    Filipesti
    Apostol Ioan (PSD)
    Lungu Petrica (ALDE)

    Gaiceana
    Abdula Stefanel (PSD)
    Florea Danut (PNL)

    Ghimes-Faget
    Gârbea Vilmos (PNL)
    Oltyan Iozsef (cand. indep.)

    Gioseni
    Tamas Bernadin (PNL)
    Patrasc Alexandra (PSD)

    Gârleni
    Tancau Eusebiu (PSD)
    Flenchea Valentin (PNL)

    Glavanesti
    Tilibasa Gheorghe (PNL)
    Pâncescu Vasile (PSD)

    Gura Vaii
    Mihalcea Valerica (PNL)
    Antohe Marica Constantin (PSD)

    Helegiu
    Enea Nicu (ALDE)
    Magdalina Ion (PSD)

    Hemeius
    Sava Constantin (PNL)
    Zota Marius (PSD)

    Horgesti
    Cioroaba Gheorghe (ALDE)
    Temea Luminita (PSD)

    Huruiesti
    Zabrautanu Ioan (PSD)
    Paiu Vasile (PNL)

    Itesti
    Ciubotaru Norocel (PNL)
    Trofin Viorel (PSD)

    Izvoru Berheciului
    Ciuche Ion (PNL)
    Dodita Ion (PSD)

    Letea Veche
    Dochiei Petru (PSD)
    Muntianu Sorin (PNL)

    Lipova
    Baciu Costel (PSD)
    Pintilie Mihaita (ALDE)

    Livezi
    Craciun Gioni (PSD)
    Costia Dan (PNL)

    Luizi Calugara
    Butacu Florentiu (PSD)
    Ilies Nelu (PNL)

    Magiresti
    Câda Ionica (PNL)
    Avramescu George (PSD)

    Magura
    Costras Iordache (PNL)
    Hamad Al-Essa Talal (PSRo)

    Manastirea Casin
    Apreotesei Gabriel (PSD)
    Iordache Felicia (PNL)

    Margineni
    Popa Ionel (PSD)
    Farauanu Dan (PNL)

    Motoseni
    Ghelase Constantin (PSD)
    Duca Traian (PNL)

    Negri:
    Dumea Eugen (PSD)
    Riglea Iulia (PNL)

    N. Balcescu:
    Siler Anton (PSD)
    Tancau Celestin (PNL)

    Odobesti:
    Ojog Adriana (PSD)
    Galatanu Ionel (Indep.)

    Oituz:
    Bodea Gheorghe (PNL)
    Apostu Dorel (PSRo)

    Oncesti:
    Puteanu Mihai (PSD)
    Baban Gheorghe (PNL)

    Orbeni:
    Popa Costache (PNL)
    Fantu Viorel (PSD)

    Palanca:
    Palistan Adrian (PSD)
    Urdea Dumitru (PNL)

    Parincea:
    Rosu Sorin (PSD)
    Bibire Iulian (ALDE)

    Parava:
    Dediu Costel (PSD)
    Buca Ovidiu (PNL)

    Pâncesti:
    Gradinaru Visinel (PSD)
    Bugaciu Ioan (PNL)

    Pârgaresti:
    Iulisca Victoria (PNL)
    Gheorgita Marius (ALDE)

    Pârjol:
    Lupu Vasile (PNL)
    Borto Iosif (PSD)

    Plopana:
    Andries Gheorghe (PSD)
    Mihalache Leonid (PNL)

    Podu Turcului:
    Ciorava Gelu (PSD)
    Costachi Marius (PNL)

    Poduri:
    Albu Diana Narcisa (PSD)
    Iscu Gheorghe (PNL)

    Prajesti:
    Jicu Petru (PSD)
    Burca Iulian (ALDE)

    Racova:
    Vlad Toader (PSD)
    Chiruta Mircea (PNL)

    Racaciuni:
    Cheta Lucian (PSD)
    Ciciu Gh. Ion (ALDE)

    Rachitoasa:
    Moraru Valentin (PNL)
    Ivanciu Ovidiu (PSD)

    Rosiori:
    Petraru Ionel (PSD)
    Matei Petru (ALDE)

    Sascut:
    Rauta Ioan (PSD)
    Bortun Aurel (PNL)

    Sanduleni:
    Clopotaru Petrea (PSD)
    Brânza Maria (PNL)

    Sarata:
    Argatu Irina (PSD)
    Filip Vasile (PNL)

    Saucesti:
    Manea Valentin (PSD)
    Manea Costinel (PNL)

    Scorteni:
    Anton Gheorghita (PSD)
    Zamfirescu Eugen (PSRo)

    Secuieni:
    David Dumitru (ALDE)
    Luncanu Margareta (PSD)

    Solont:
    Alexandrescu Eusebiu (PSD)
    Comanescu Maria (ALDE)

    Stanisesti:
    Popa Teodor Bogdan (PSD)
    Rusu Bebi (PNL)

    Strugari:
    Rotaru Vasile (PSD)
    Hanganu Viorel (PNL)

    Stefan cel Mare:
    Vlasie Ion (PSD)
    Zlotu Lucian (PSRo)

    Tamasi:
    Veronica Dontu (PSD)
    Alistar Lenuta (PSRo)

    Tatarasti:
    Tabacaru Petru (PSD)
    Galatanu Iuliana (PNL)

    Târgu Trotus:
    Forcos Adrian Paul (PNL)
    Moise Gelu (PSD)

    Traian:
    Ghergheluca Sorin (PNL)
    Esanu Maria (PSD)

    Ungureni
    Vasile Bibire (PSD)
    Dragomir Gelu (PNL)

    Urechesti:
    Talamba Nicolae (PNL)
    Stanciu Dan (PSD)

    Valea Seaca:
    Pravat Ion (PSD)
    Cioroaba Vasile (PNL)

    Vultureni:
    Octavian Taranu (PNL)
    Arhip Lulusa (PSD)

    Zemes:
    Tudosa Razvan (PNL)
    Dudau Costel (PSD)


    Raspunderea juridica a comentariilor revine in totalitate autorilor. Inainte de a comenta, cititi Standardele comunitatii! Nu vom accepta comentariile rasiste, xenofobe, care indeamna la ura sau care incita la violenta. In cazul in care considerati ca un comentariu deja aprobat ar trebui eliminat, va rugam sa ne instiintati folosind acest formular.

    1 COMENTARIU

    1. Rusine liberalilor gen Luchian, Palar, Ciubotaru, Marcu. Nu ati fost in stare sa pastrati Bacaul nemanjit cu rosu! Speram sa nu va mai regasim niciodata pe vreo lista NESIMTITILOR !

    LĂSAȚI UN MESAJ