19 aprilie 2024
SportPrima victorie acasa

Prima victorie acasa

Primul meci al returului a adus si prima victorie pe teren propriu pentru divizionara B Sport Club Bacau.

Condusa cu 1-0 la pauza, ca urmare a golului marcat in minutul 13 de Raduca la o gafa a lui Burca, echipa bacauana a intors rezultatul in partea secunda, profitand de caderea fizica a oaspetilor.

In minutul 56, Burca a egalat printr-un sut-centrare de pe partea stanga, pentru ca inminutul 65, un lant de greseli in apararea buzoiana sa-i permita lui Rusu sa puncteze pentru 2-1 cu un sut din apropiere.

Ultimul gol a fost si cel mai frumos, Hurdubei, introdus in minutul 57 in locul lui Cainari, fulgerandu-l pe portarul Stoicescu cu o ghiulea din afara careului.

Invingatoare cu 3-1, SC Bacau spera sa-si continue seria rezultatelor bune in acest miniretur, care mai programeaza inca patru etape in 2014.

Saptamana viitoare, baietii lui Cristi Popovici se vor deplasa la Constanta pentru meciul cu Farul.