20 aprilie 2024
SportHandbal masculin/ Divizia A1: Din nou egal

Handbal masculin/ Divizia A1: Din nou egal

CSU Suceava- CSSM Bacau 29- 29 (15-15)

CSU Suceava si CSSM Bacau continua sa ramâna agatate una de celalta. Pe teren, dar si in clasamentul Seriei A a Diviziei A la handbal masculin. Sâmbata seara, in clou-ul etapei a 17-a, cele doua formatii au incheiat nedecis confruntarea directa.

La fel ca in tur. Daca in toamna, la Bacau, s-a incheiat 20-20, in schimb, acum, tabela a inregistrat rezultatul de 29-29, dupa ce la pauza scorul a fost din nou egal, 15-15. Interesant este ca CSSM a avut de luptat pentru aceasta remiza.

Astfel, la ultima faza din prima repriza, scorul a fost fixat de lovitura de la 9 metri transformata de Buinenko, pentru ca in ultima secunda a partidei, oaspetii sa fie salvati de sutul de…29-29 al lui Alin Câmpan. In urma acestei noi remize, CSU Suceava si CSSM Bacau continua sa imparta pozitiile 2-3, cu acelasi numar de puncte, 38.

Daca sucevenii stau mai bine la golaveraj, in schimb bacauanii au un meci in minus. La Suceava, antrenorul CSSM-ului, Bogdan Voica a utilizat urmatoarea formula de echipa: Tamas, Bobeica- Moisa (7 goluri), Buinenko (6), Cotinghiu (4), Gal (4), Rata (3), Câmpan (2), Lupu (2), Dumitriu (1), Ciubotariu. Etapa viitoare, echipa bacauana va primi vizita pietrenilor de la LPS.