24 aprilie 2024
SportFotbal/ Liga a III-a: Semi-esec

Fotbal/ Liga a III-a: Semi-esec

Aerostar- Inter Dorohoi 0-0

Divizionara C bacauana Aerostar a inceput cu stângul returul de campionat. Vineri, in etapa a 14-a, “aviatorii” au incheiat la egalitate, 0-0, jocul de pe teren propriu cu Inter Dorohoi.

Bacauanii, care au scapat cu fata curata in prima repriza, atunci când oaspetii au ratat un penalty, puteau da lovitura pe final. Si tot din 11 metri. Din pacate, penalty-ul obtinut de Bogdan Lupu in minutul 86 a fost irosit de Ramon Gheorghe, care risca acujm excluderea din lot. Alaturi de el, si alti jucatori ai Aerostarului vor fi sanctionati pentru evolutia slaba de vineri. Etapa viitoare, “aviatorii” vor intâlni, in deplasare, pe Atletico Vaslui.

Celelalte rezultate: Bucovina Radauti- Atletico Vaslui 0-3 (neprezentare), Sepsi OSK Sfântu-Gheorghe- Metalosport Galati 2-0, Stiinta Miroslava- CSM Pascani 3-0, Sporting Liesti- CS Panciu 1-3, Petrotub Roman- Olimpia Râmnicu-Sarat 1-1. Meciul Cetatea Târgu-Neamt- FC Zagon nu s-a disputat, cele doua formatii retragându-se din campionat. (Dan S.)