Fotbal/ Liga a III-a: Derby transat dupa pauza

Aerostar a cistigat derby-ul Bacaului din Liga a III-a, impunindu-se vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 in fata Sport Clubului.

Dupa o prima repriza alba, in care oaspetii au avut ocaziile mai clare de gol, echipa lui Mihai Ionescu a trecut la cirma jocului.

Profitind si de conditia fizica precara a adversarilor, “aviatorii” au transat intilnirea in mai putin de 180 de secunde.

In min. 54, Tudorache a deschis scoprul printr-un vole de toata frumusetea, pentru ca trei minute mai tirziu, Sahru sa transforme in forta penalty-ul procurat de Antim.

Prin aceasta victorie, Aerostar isi consolideaza pozitia a patra, in timp ce SC Bacau ramine pe ultimul loc in ierarhia Seriei I.

Abonați-vă la canalul Telegram Deșteptarea pentru a primi știri necenzurate de "standardele comunității"