28 martie 2024
SportFotbal/ Liga a II-a: Trei la rând

Fotbal/ Liga a II-a: Trei la rând

Rapid CFR Suceava- SC Bacau 0-1 (0-1)

Sport Clubului ii merge de minune in amicale. Trei meciuri, tot atâtea victorii. Si fara gol primit.

Marti, in penultimul joc de verificare din intersezon, divizionara B bacauana s-a impus cu 1-0 la Suceava, contra colegei de serie Rapid CFR. Meciul, disputat pe teren sintetic sub o ploaie inssistenta a fost decis de golul inscris in minutul 12 de Mihalachioae.

“Sunt multumit de jocul echipei”, a declarat antrenorul SC-ului, Cristi Popovici, care a inceput partida cu urmatorul “11”: Miron- Mihalachioae, Belecciu, Ursu, Giurgiu- Adascalitei- Corban, Dumitriu, Gheorghiu- Nemtanu, Vraciu.

La pauza, Ureche l-a inlocuit pe Miron intre buturi, Druga a intrat in locul lui Gheorghiu, iar Belecciu a fost schimbat cu Tutu, pentru ca pe parcursul reprizei secunde sa intre si celelalte rezerve. Sâmbata, de la ora 11.00, Sport Club va sustine ultimul test pre-campionat, intâlnind de la ora 11.00, pe “Letea”, divizionara C Petrotub Roman.