Fotbal, Liga a II-a / SC Bacau – FC Voluntari 1-2 (0-2)

4

Prea tarziu, prea putin

SC Bacau ramane fara victorie in play – off dupa ce vineri, in etapa a doua, a pierdut cu scorul de 2-1 jocul de acasa cu FC Voluntari.

Meciul de pe Letea a avut doua reprize distincte, oaspetii adjudecandu-si prima parte, cand s-au si distantat la 2-0, in timp ce bacauanii au trecut la carma jocului in mitanul secund, cand au marcat, insa un singur gol si acela prea tarziu.

FC Voluntari a deschis scorul in minutul 18, prin Achim, care a speculat o eroare in flanc a defensivei bacauane, si a majorat diferenta cu zece minute inainte de pauza, gratie super-executiei lui Marius Matei, autorul unei foarfeci de senzatie la coltul lung.

Dupa pauza, Voluntariul a facut pasul inapoi, din dorinta de a conserva rezultatul, iar Sport Club si-a creat mai multe ocazii imense din pozitie de 1-1 cu portarul.

Din pacate, nici una dintre acestea nu a fost valorificata, Curiliuc, Neagu si Pavel ratand cu nonsalanta din pozitie de 1-1 cu portarul Balauru.

Cu cinci minute inainte de final, la un al duel de 1-1, Balauru l-a faultat pe Neagu, arbitrul dictand penalty dar nu si eliminarea portarului din Voluntari.

Vraciu a transformat penalty-ul reducand din handicap si aprinzand sperantele unei remize care nu a venit.

„Victorie importanta pe terenul unei echipe bine organizate. Sport Club mi se pare o echipa mult mai buna decat in toamna, cand am intalnit-o ultima data in deplasare. O echipa ca Bacaul ar trebui sa joace pe terenul ei si nu aici, pe Letea”, a declarat antrenorul oaspetilor, Ilie Poenaru.

„Au fost doua reprize diametral opuse. Din nefericire, golul de 2-1 care ne-a readus in jos a venit mult prea tarziu”, a afirmat tehnicianul gazdelor, Cristi Popovici.

Raspunderea juridica a comentariilor revine in totalitate autorilor. Inainte de a comenta, cititi Standardele comunitatii! Nu vom accepta comentariile rasiste, xenofobe, care indeamna la ura sau care incita la violenta. In cazul in care considerati ca un comentariu deja aprobat ar trebui eliminat, va rugam sa ne instiintati folosind acest formular.